^elejére

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Időkapszula került a betonba

Betűméret növelése
2012-10-05-ifi_szallo_alapkoletetel-0013
További fotókért kattintson a fenti képre. (Fotók: Besenyei Gábor)
 

Alapkőletételre került sor október 5-én a Kardoskúti Gyermek- és Ifjúsági Tábor épületének alapjába.

Nagy Zoltán a hódmezővásárhelyi Susáni Református Egyház lelkésze köszöntötte a meghívott vendégeket, majd Juhász András, a Csongrád Megyei Református Egyházmegye főjegyzője tartott áhítatot. Gombkötő Lajos alpolgármester köszöntőjét követően Juhász András helyezte a beton „fogságába” az időkapszulát, amely a tábor létrejöttét megelőző engedélyezési eljárás dokumentumainak másolatait rejtette a gyomrában. Az ünnepséget Hevesi Imre zenei műsora színesítette. Az összességében több mint ötvenmilliós beruházás anyagi lehetősége EU-s, egyházi és önkormányzati összefogással teremtődött meg. Nagy Zoltán elmondta, hogy ugyan a befejezés dátuma a 2013-as év utolsó napja, de reményeik szerint már jövő év nyarára átadják ez új létesítményt, amely főszezonban – májustól szeptemberig – heti turnusokban akár 35-40 vendéget is kiszolgál majd. Az idelátogató hazai és külföldi diákok, vendégek hazatérve remélhetőleg jó hírét viszik majd településünknek és később is visszalátogatnak hozzánk. Különböző ifjúsági rendezvények mellett a programok rá lesznek építve településünk természeti szépségeire, helyi adottságainkra. Weboldalunkon folyamatosan végig kísérjük az építkezés folyamatát és beszámolunk arról.


Az ünnepség teljes egészében megtekinthető az alábbi videón.
(Készítette: Buzai Csaba)Szóljon hozzá!


Biztonsági kód
Frissítés

FacebookTwitter

Copyright 2020  Kardoskút