^elejére

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Mérés a megelőzésért

Betűméret növelése

vernyomasmero_SE700__520Kardoskút tanyagondnoki szolgálata egy nyertes pályázat révén, - amelyet a Vidékfejlesztési Minisztérium írt ki - egy digitális, automata, felkaros vérnyomásmérőhöz jutott. A program célja az, hogy azokon a kistelepüléseken, külterületeken, tanyás térségekben, ahol a háziorvos nem mindig érhető el, önként jelentkező falugondnokok, tanyagondnokok részt vesznek a lakossági szűrővizsgálatok segítésében, a magas vérnyomásban (hypertoniában) szenvedő betegek felderítésében. A készülék egy továbbképzést követően átadásra került, hat hónapig kölcsönben van településünkön. Amennyiben június 15-ig benyújtásra kerül egy írásos, fotóval ellátott beszámoló a készülék helybeni használatáról és a jövőbeni elképzelésekről, abban az esetben véglegesen a tanyagondnoki szolgálat tulajdonába kerül a vérnyomásmérő. Természetesen nem csak a külterületen élő emberek számára elérhető a készülék, hanem bárki, aki igényli, annak otthonában sor kerülhet a mérésre. Különböző szűrőprogramok keretében is elérhető lesz településünkön ez a nagy pontossággal mérő készülék.

Szóljon hozzá!


Biztonsági kód
Frissítés

FacebookTwitter

Copyright 2020  Kardoskút