^elejére

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Léna a nagy út előtt nálunk járt

Betűméret növelése

Pénteken ebéd után került sor a nagy utazóval való találkozásra. Az ebédlőt megtöltő gyerekek izgatottan várták iskolánk egykori diákját, hogy megismerhessék egy ilyen embert próbáló vállalkozás előkészítését, a hosszú úton szükséges felszereléseket megnézhessék. Léna röviden elmondta magáról, hogy elég csibész gyerek volt akkor amikor a kardoskúti iskolába járt. Viszont nagyon sok könyvet olvasott. Ezek a könyvek ébresztették fel benne szabadságvágyát, amely azóta is él benne. Először a nyolcvanas években autóstoppal járta be Európa országait. Később kerékpárral - a csomagtartón kedvenc Bence nevű spánieljével - Prágáig jutott el. Mára már profi felszerelés és kerékpár birtokában jut egyre messzebbre. Iskolánk Ázsia térképén bejelöltük a tervezett útvonalat. Több mint 10000 km a térképen is nagy távolság. Lénával e-mailben tartjuk a kapcsolatot és szurkolunk neki, hogy épen és egészségesen érjen Pekingbe. A térképen rendszeresen bejelöljük, hogy éppen hol tart. Kértük, hogy a tőlünk kapott smiley  fej legyen az egyik szerencse kabalája. A találkozó előző útjairól készült tv műsorok levetítésével zárult.  Bízunk benne, hogy mire hazaér nem az üres iskolaépület előtt kell elkerekeznie.

További fotók...

Szóljon hozzá!


Biztonsági kód
Frissítés

FacebookTwitter

Copyright 2021  Kardoskút